AVUKATLARA YÖNELİK HAZIR SİTELER

Sık Sorulan Sorular

  • Alan adımı (domain) nasıl alabilirim?

www.isimsoyisim.av.tr, www.isimsoyisim.dr.tr, www.isimsoyisim.com.tr alt alan adlarının yönetimi Ulaştırma Bakanlığı, DNS (Türkiye Alan Adı Tahsis) Grubu adına Orta Doğu Teknik Üniversitesince yapmaktadır.

av.tr (avukat.türkiye) uzantılı alan adlarını alabilmek için öncelikle ODTÜ alan adı yönetimine ait www.nic.tr  adresine müracaat ederek almak istedikleri av.tr alt alan adını online rezerv ettirmeleri daha sonra Türkiye Barolar Birliğinin web sitesinden www.barobirlik.org.tr online bir başvuru yaparak başvuru sırasında dolduracakları formun ardından sayfada çıkacak taahhütnameyi onaylayarak başvurularını tamamlayacaklardır. Başvurulara ilişkin onaylar www.barobirlik.org.tr/avtr/ adresinin av.tr menüsü altında duyurulmaktadır.

Ayrıca av.tr alt alan adlarının alınabilmesi için yapmanız gerekenlerin resimli anlatımı bu linkte mevcuttur.

com, org, net gibi top level alan adları için yukarıdaki prosedürlerin hiçbirisine ihtiyaç yoktur. Türkiye'de veya yurtdışında faaliyet gösteren ve  alan adı satış yetkisine sahip herhangi bir firmadan (Örn: www.ihs.com.tr ) alan adınızı belgeye ihtiyaç duymadan kolayca satın alabilirsiniz.

  • Alan adımı siz benim yerime alabilir misiniz?

Alan adınızı alırken firmamız personeli sizlere yardımcı olmaktadır ancak sakıncalarından dolayı asla sizin adınıza alan adı alımı yapmamaktadır. Alan adı alımı çok çok basit bir işlemdir. Lütfen siz de ileride sıkıntıya düşmemek için kesinlikle alan adınızı başka bir şahısa aldırtmayınız.

  • Şablon seçiminden sonra sitemin açılması ne kadar zaman alır?

Sitemizde mevcut olan hazır şablonlardan bir tanesini seçip "şablona uygun formatta" sitenizde yayınlanmasını istediğiniz bilgileri tarafımıza ulaştırdığınızda sitemkurulsun.com ekibi derhal çalışmalara başlayacak ve sitenizi en kısa sürede (genellikle 6 – 72 saat) tarafınıza teslim edecektir.

  • Sitemin kodlarını ve resimlerini başka bir arkadaşımın da kullanması için kendisine verebilir miyim?

Sitemizde mevcut resimler ve kodlar teliflidir. Başka kişilere ücretli veya ücretsiz verilemez, devredilemez, çoğaltılamaz, kullandırtılamaz. Siz bir şablon satın aldığınızda bu şablon yalnızca tek site için kullanım lisansını içerir.

  • Sitemi sizin sunucularınızda mı yayınlatmak zorundayım?

Hayır. Hosting hizmetimiz ilk yıl ücretsizdir. Daha sonraki yıllarda hosting hizmetimizden memnun kalmadığınız takdirde sitenizi dilediğiniz zaman dilediğiniz bir hosting firmasında yayınlatabilirsiniz.

  • Sunucularınıza ftp erişimi var mı?

Hayır. Güvenlik sebebiyle sunucularımıza ftp erişim hakkı verilmemektedir.

  • Sitemin kodlarını bana verecek misiniz?

Evet. Siteniz hazırlandıktan sonra tüm kodlar e-posta adresinize de gönderilecektir.

  • Sitem hazırlanana kadar e-posta hizmetinden faydalanabilir miyim?

Evet. Siteniz hazırlanırken dilerseniz sitenize bir yapım aşamasında sayfası yerleştirebiliriz. Ayrıca siteniz yayınlanana kadar e-posta hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • Mini Güncelleme ile Güncelleme arasındaki fark nedir?

Örnek 1: Telefon numaralarınız değişti ve sitenizdeki telefon numaralarınızın yenileriyle değiştirilmesini istediniz. Bu bir mini güncellemedir. 

Örnek 2: Sitenizdeki sloganın veya bir linkin değişmesini istediniz. Bu işlem bir güncelleme işlemidir.

Yukarıdaki örnekte de görüleceği gibi telefon numarası değiştirme işlemi sadece bir rakamın silinip yerine başka rakamların yazılması işlemi olduğundan bir mini güncellemedir. Oysa sloganın değişmesi, sitedeki bir linkin değişmesi, komple bir sayfanın eklenip kaldırılması sitedeki diğer link ve sayfaları da etkileyecektir. Bu yüzden bu tip güncellemeler mini güncelleme değildir.

  • Sitemi Google arama motoruna kayıt edecek misiniz?

Evet. Siteniz hazırlanırken başlangıç seviyesinde bir arama motoru optimizasyonu yapılarak google, bing vb arama motorlarına kayıt edilecektir. Ancak gelişmiş seviyede bir arama motoru optimizasyonu SEO hizmeti olarak adlandırılıp başlı başına profesyonellik ve büyük uğraş gerektirmektedir. SEO hizmetimizden ek ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.